Dodany: 2013-03-25 11:23:57

 

Czym jest giełda wierzytelnościFirma windykacyjna stosuje różnorodne środki, aby skutecznie wywiązać się z powierzonego zlecenia, mającego na celu odzyskanie należności od dłużnika. Kiedy podstawowe formy windykacji są niewystarczające, firma windykacyjna wykorzystuje metody, które oddziałują na psychikę i zachowanie klienta.

 

Jednym z przykładowych działań jest dodanie nieuczciwego kontrahenta do ewidencji dłużników, która ma globalny zasięg, a pojawienie się tam danych dłużnika, komplikuje jej dalsze działania na rynku, ponieważ inne firmy odbierają go jako nieuczciwego partnera, z którym nie wskazane jest zawieranie jakichkolwiek umów. Firma windykacyjna może prowadzić internetową giełdę wierzytelności, która daje możliwość sprzedaży wierzytelności.

 

Obrót wierzytelnościami jest dobrą alternatywą, ponieważ dłużnik obawia się przed upublicznieniem jego danych i natychmiastowo reguluje zadłużenie. Baza wierzytelności jest skutecznym narzędziem odzyskanie pieniędzy jak również zapobiegania przed nieuczciwymi graczami rynku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest giełda wierzytelności
Nick: