Dodany: 2013-03-25 11:12:49

 

Ile kosztują usługi firm windykacyjnychNiektóre korporacje czy przedsiębiorstwa uważają, że firma windykacyjna pobiera za wysokie stawki za odzyskanie należności od dłużników, ale czy tak naprawdę jest? Nieodzyskanie pieniądze mogą spowodować zastój bądź bankructwo przedsiębiorstwa.

 

Zazwyczaj firma windykacyjna swoje wynagrodzenie powiązuje z efektami, które polegają na częściowej lub całkowitej spłacie zadłużenia przez dłużnika. Opłata uzależniona jest od kilku czynników, które wpływają na całokształt kosztów za usługi windykacyjne, bowiem firma windykacyjna swój cennik dostosowuje do rodzaju klienta oraz użytych metod i narzędzi do ściągania długów.

 

Jeżeli sprawa dotyczy klienta trudnego, dla którego trzeba poświęcić bardzo dużo czasu oraz zaangażować do prawy prawnika i kancelarie komorniczą, to wynagrodzenie, dla firmy windykacyjnej będzie wyższe, niż w przypadku klienta, który podczas wykorzystania metod na drodze polubownej zgodził się na uregulowanie długu. Dodatkowo firma windykacyjna pobiera opłatę prowizyjną od odzyskanej kwoty zadłużenia i może mieścić się w przedziale od kilku do kilkunastu procent..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ile kosztują usługi firm windykacyjnych
Nick: