Dodany: 2013-03-25 10:51:42

 

Narzędzia windykacyjneWiele korporacji czy firm nie chcą tracić czasu na odzyskiwanie należności od dłużników na własną rękę, dlatego decydują zlecić sprawę dla firmy windykacyjnej, która skutecznie odzyska zadłużenia.

 

Jak wiadomo żadna firma nie może pozwolić sobie na utratę płynności finansowej, gdyż konsekwencje tego mogą być dotkliwe dla wielu ludzi. W związku z szerokim problemem ze spłatą długów, firmy decydują się na przekazanie upoważnienia, tak też firma windykacyjna otrzymuje prawa do wierzytelności. Firma windykacyjna stosuje różne metody windykacyjne dostosowane indywidualnie do każdego dłużnika. Na pierwszym etapie firma windykacyjna stosuje windykację na drodze polubownej, która przewiduje kontakt listowny, telefoniczny, a także osobisty.

 

Po trzech wysłanych monitach wzywających do zapłaty oraz telefonach ponaglających, sprawa przekazywana jest dla prawnika, który kontynuuje odzyskiwanie należności na drodze postepowania sądowego. Firma windykacyjna, która rozpocznie windykację twardą, często stosuje dodatkowe metody, które są skutecznym impulsem do spłaty zaległości, ponieważ pojawienie się informacji o dłużniku w bazie wierzytelności, może mieć dotkliwe konsekwencje na dalsze działanie firmy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Narzędzia windykacyjne
Nick: