Dodany: 2013-03-25 10:35:03

 

Czym jest miękka windykacjaDo odzyskania należności, firma windykacyjna może wykorzystać kilka metod. Najczęściej wykorzystywana jest oczywiście windykacja polubowna, inaczej zwana miękką windykacją.

 

Firma windykacyjna w celu ściągnięcia należności wybiera takie narzędzie, które pozwolą szybko i sprawnie zakończyć sprawę. Dlatego miękka windykacja, której podstawą jest pomoc w rozłożeniu i zaplanowaniu spłaty długu oraz jej monitorowanie działań dłużnika. W ramach tego sposobu firma windykacyjna wykorzystuje różne sposoby kontaktu z dłużnikiem. Najczęściej można spotkać kontakt listowny, telefoniczny, a także przedstawiciele firmy windykacyjnej osobiście rozmawiają z dłużnikiem.

 

Już kilka lat remu windykacja była bardzo rozpowszechniona, zaś obecnie zlecenia firm windykacyjnych są tak duże, że trzeba rozbudowywać firmą, aby podołać wszystkim zleceniom. Dłużnicy są świadomi konsekwencji wynikających z przejęcia prawa do wierzytelności, dlatego większość z nich już po otrzymaniu listu informacyjnego od firmy windykacyjnej reguluje dług..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest miękka windykacja
Nick: