Dodany: 2013-03-25 10:33:07

 

Na czym polega windykacja karna Kiedy firma windykacyjna wykorzystała już wszelkie metody odzyskania należności od dłużnika na drodze polubownej, czy za pomocą procesu sądowego, który nie zakończył się ściągnięciem długu, to windykator próbuje wykorzystać metody pomocnicze, w tym przypadku będzie to windykacja karna.

 

indykacja musi być w zgodzie z przepisami prawa, dlatego firma windykacyjna współpracuje z organami ścigania czy innymi urzędami. Windykacja karna oznacza prowadzenie postępowania karnego przeciwko dłużnikowi. Firma windykacyjna zgłasza w prokuraturze przestępstwo, które musi być sprawdzone, w tym celu dłużnik kilkakrotnie zostaje wzywany do składania wyjaśnień.

 

Dodatkowo firma windykacyjna zgłasza informację do urzędów o prawdopodobnych nieprawidłowościach, które występują w firmie dłużnika. Komisja kontrolna przeszukuje wszystkie dokumenty i rejestry zadłużonej firmy, w celu sprawdzenia ich poprawności. Jak widać firma windykacyjna ma umiejętności i doświadczenie niezastąpione do efektywnego odzyskiwania należności, dlatego nie warto upierać się przy swoim i zacząć współpracę już na pierwszym etapie rozmów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega windykacja karna
Nick: