Dodany: 2013-03-25 10:31:11
 

Na czym polega windykacja komornicza i pokomorniczaGdy firma windykacyjna przekazuje zlecenie dla prawnika, aby odzyskał należności na drodze postępowania sądowego, wówczas sąd orzeka natychmiastową spłatę długu. Sprawa wraz z uzyskanym wnioskiem powraca do firmy windykacyjnej, która w dalszym ciągu próbuje odzyskać zadłużenie.

 

A następnie dokumenty kierowane są do kancelarii komorniczej. Zdarza się, że windykacja wierzytelności trudnych, w tym również kilkuletnich jest nie możliwa z przyczyn leżących po stronie dłużnika, gdyż jest bezskuteczna, to egzekucja zostaje umorzona. Po kilku latach, kiedy dłużnik zapomina o procesie i ciążącym na nim obowiązku spłaty długów, rozpoczyna nową działalność czy uzyskuje dochody z innych stosunków pracy, które firma windykacyjna w szybkim czasie zajmie w celu odzyskania długu wraz z dodatkowymi kosztami, w tym również procesów sądowych.

 

Windykacja pokomornicza zostaje aktywowana w momencie, gdy pojawia się możliwość odzyskania należności, nawet po latach. Firma windykacyjna oferuje prowadzenie zarówno łatwych jak i trudnych spraw, które z góry zostały skreślone..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega windykacja komornicza i pokomornicza
Nick: