Dodany: 2013-03-25 10:21:00

 

Na czym polega windykacja polubownaFirma windykacyjna, która skutecznie odzyskuje zaległe należności powinna składać się z co najmniej dwóch windykatorów, prawnika, sekretarki i księgowej, gdyż taki zespół w pełni oferuje kompleksową obsługę powierzonych zleceń.

 

Na początku firma windykacyjna przyjmuje zlecenia od klientów, którzy udostępniają szczegółowe dokumenty dotyczące sprawy oraz krótki opis sprawy i historię dotychczasowych kontaktów z dłużnikiem. Ważne jest, aby firma windykacyjna otrzymała upoważnienia właściciela firmy, które daje jej prawo do wierzytelności klienta. Kiedy dłużnik zostanie zarejestrowany, zlecenie zostaje przekazana dla odpowiedniej osoby, która przygotowuje odpowiednią strategię działania.

 

Pierwszym etapem jest windykacja polubowna, która ma na celu szybkie odzyskanie długów, przy pomocy odpowiednich metod i narzędzi. Firma windykacyjne najpierw wysyła list informujący o przejęciu prawa do wierzytelności, następnie wysyła monity z wezwanie do zapłaty, jeżeli to nie pomoże wykonuje telefony ponaglające dłużnika..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega windykacja polubowna
Nick: