Dodany: 2013-03-25 10:10:25

 

Czym jest windykacjaFirma windykacyjna, powstała w celu niesienie pomocy firmom, dużym korporacjom, które podczas współpracy czy świadczenia swoich usług mają zamrożone pieniądze przez dłużników.

 

Dochodzenie należności zwane jest windykacją, a firma windykacyjna podejmuje działania dla odzyskania należności, wynikających z różnych umów. Firma windykacyjna przejmuje zlecenie na przykład od banku czy instytucja finansowej, gdzie kredytobiorca nie uregulował w terminie raty kredytu czy nie wywiązał się z umowy dotyczącej usług bankowych. Zaistniała sytuacja, która spowodowana jest opóźnionym terminem płatności, sprawia, że windykator rozpoczyna pracę, które na wstępie polegają na zapoznaniu się z dokumentami oraz profilem dłużnika, w celu ustalenia następnych działań oraz doboru odpowiednich metod, które przy użyciu skutecznych narzędzi, umożliwią w szybkim czasie odzyskanie należności od dłużnika.

 

Zlecenia odnośnie ściągania należności mogą dotyczyć przedsiębiorców, fundacji, spółek, a także osób fizycznych, inaczej zwanych klientów indywidualnych, ponieważ uprawnienia firmy windykacyjnej upoważniają do ściągania zadłużenia od wszystkich kontrahentów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest windykacja
Nick: