Dodany: 2010-08-19 08:37:18

Czym jest konto bankoweKonto bankowe – właściwie ma je już chyba każdy, nawet bardzo młodzi ludzie, studenci – często niepracujący zakładają konta bankowe, by przetrzymywać w bezpiecznym miejscu swoje finanse, pochodzące choćby ze stypendiów.

 

Dzięki dużej konkurencji na rynku bankowym, założenie konta trwa jest proste i nie wymaga od nas niczego poza danymi umieszczonymi w dowodzie osobistym. Konto bankowe jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, zwłaszcza, kiedy za przelewy, prowadzenie konta i opłaty kartą nie są pobierane dodatkowe opłaty. Nie ma już chyba pracodawcy, który wypłaca pracownikowi pensję ''do ręki''. Konto bankowe staje się naszym przyjaciele. Za jego pomocą opłacamy rachunki, robimy zakupy, a nawet doładowujemy telefon.

 

Posiadacze niektórych kont bankowych, w zależności od tego w jakim banku zostały założone, mogą wypłacać gotówkę we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie. Dziś nie musimy już nosić przy sobie gotówki, co bywało niebezpieczne – przecież mamy konto bankowe, a więc wygodę i bezpieczeństwo. Żeby znaleźć odpowiednie dla siebie konto bankowe wystarczy przejrzeć broszury reklamowe banków. Z pewnością każdy z nas jest w stanie znaleźć odpowiednią usługę. A wybór jest naprawdę  ogromny. Od kont dla studentów, po konta dla emerytów.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest konto bankowe
Nick: