Dodany: 2010-08-19 08:26:17

Na kłopoty finansowe - kredytJak mówi słynne już powiedzenie: - „Pieniędzy nigdy tak wiele, by nie mogło być więcej”. I trzeba przyznać, że coś w tym stwierdzeniu jest. Niestety, wielu z nas cierpi na brak gotówki. Brakuje nam na dokończenie budowanego od lat domu, lub urodziło nam się właśnie drugie dziecko.

 

A wszystko kosztuje. W takiej sytuacji często pomaga jednorazowy zastrzyk gotówki. Jednym ze sposobów na jej uzyskanie jest kredyt. Kredyty mogą być przeróżne. Najpopularniejszymi kredytami są, kredyty bankowe i hipoteczne. Kredyt bankowy to pisemna umowa banku z kredytobiorcą (osobą fizyczna), która polega na udostępnieniu przez wybraną placówkę określoną sumę środków finansowych na określony w umowie cel.

 

W umowie zawarty jest także czas, w którym trzeba zwrócić pobraną sumę, wraz z... prowizją czyli tzw. odsetkami. Wiążę się to z pełną przewagą i kontrolą banku nad nami. Innym rodzajem uzyskania środków i jednym z popularniejszym w naszym kraju jest kredyt hipoteczny. Kredyt ten to specyficzny, długoterminowy kredyt bankowy udzielany pod zastaw hipoteki -nieruchomości. Wykorzystywany głównie do inwestycji kredytobiorcy w nieruchomości.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na kłopoty finansowe - kredyt
Nick: