Dodany: 2010-08-19 08:07:56

W czasie, kiedy nasze zarobki są coraz mniejsze, a koszty związane z utrzymaniem wzrastają potrzebne jest nam nierzadko źródło finansów. Być może właśnie urodzi nam się dziecko albo chcemy kupić sobie mieszkanie.

 

Wtedy przyda się jednorazowy zastrzyk większej ilości gotówki. Jednym ze sposobów są Pożyczka. Pożyczka, jak sama nazwa wskazuje to udzielenie drugiej osobie gotówki przez drugą osobę fizyczną, lub instytucję. Najczęściej na udzielanie pożyczek decydują się banki. Co ciekawe Pożyczka to nie tylko gotówka. Mogą być nią też przedmioty, potrzebne biorcy do określonego celu lub działań. Pożyczka w odróżnieniu od kredytów nie muszą zawierać oprocentowania oraz określonej daty zwrotu.

 

Jeśli takowa data nie jest zawarta w umowie, należy zwrócić pożyczkę w sześć tygodni od wypowiedzianej przez dawcę daty. Niestety najczęściej pożyczamy w bankach, a to wiąże się z dużymi odsetkami. Jeśli jesteśmy w stanie je zapłacić, jesteśmy zadowoleni z transakcji. Często zdarza się jednak tak,  że nie radzimy sobie ze spłatą gotówki. Wtedy powstaje poważny problem. Dochodzi o procesów i odwiedzin komornika. Wtedy zadłużamy się jeszcze bardziej pożyczając od znajomych lub innych prywatnych instytucji.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pożyczki - najszybszy sposób zdobycia pieniędzy
Nick: