Dodany: 2012-05-16 14:33:14
 

Podatek rolnyPosiadacze ziem rolnych, często stawiani są na równi z przedsiębiorcami, którzy mają olbrzymi majątek. Prawda jest taka, że ziemia rolna nie jest tak wielkim majątkiem jak mogłoby się wydawać i o dziwo nie wystarczy samo jej posiadanie, ale również regularne opłacanie wytyczonego przez państwo podatku rolnego.

 

Podatek rolny – a konkretnie jego wysokość, uzależniona jest od tego jaką ziemię i w jakiej ilości posiadamy. Jeśli posiadamy ziemię rolną, stosuje się odpowiednie dla ziemi rolnej przepisy, które dodatkowo poszerza się o metraż ziemi rolnej, która ma zostać opodatkowana.

 

Podatek rolny biuro rachunkowe szczecin oblicza na zasadzie działającego i obowiązującego w danych roku znacznika podatkowego, mnożąc przez liczbę metrów kwadratowych ziemi, którą posiada rolnik, na którego podatek ma zostać nałożony. Biuro rachunkowe szczecin często pośredniczy w opłacaniu tego typu podatków, zwłaszcza jeśli posiadaczem ziem rolnych stała się osoba, która stara się o jak najszybsze odrolnieni ziemi, wtedy podatek rolny i cała sprawa typowo rolniczego charakteru nie ma większego znaczenia. Biuro rachunkowe szczecin jest wynajmowane przez tego typu osoby znacznie częściej niż przez rolników..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek rolny
Nick: